Hastanemiz

Tarihçemiz

 Hastanemiz 1981 yılının haziran ayında Dt. Sadık EMİR, Fuat HOCA, Sait Gülşen, Mahmut KADAYIFÇI, Dr. İdris EMİR ve Dr. Mithat ABACI' nın girişmeleri ve halkın maddi katkılarıyla; Atatürk mahallesi, ortaokul caddesinin bitiş noktasında inşaatına başlanmış, 1986 yılında tamamlanarak hizmete girmiştir. 2008 yılında ek hizmet binası hizmete girmiştir. 15.007 m2 arsa alanı üzerinde, 6.635 m2 kapalı alana sahip 70 yataklı C grubu devlet hastanesidir. Modern bir ameliyathanesi ve birinci basamak yoğun bakım ünitesi ile diyaliz ünitesi mevcuttur. Poliklinik oda sayısı 51 uzman hekim sayısı 24, pratisyen hekim sayısı 27 ' Diş hekimi sayısı 7 dir. 107 Hemşire, 31 ebe ve diğer personelle beraber 261 resmi  personelimiz mevcuttur.

              Dahiliye, Göz, Ortopedi, Kadın Doğum, Genel Cerrahi, Üroloji, KBB, Çocuk Hastalıkları, Nöroloji, Göğüs Hastalıkları,Fizik Tedavi,Cildiye, Diş Hekimliği,Enfeksiyon Hastalıkları, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Poliklinikleri ile hizmet verilmektedir.

                  Hastanemizde Röntgen, Ultrasonografi, Bilgisayarlı Tomografi, Odyometri, Timpanometri, Solunum Fonksiyon Testi yapılabilmektedir. Diş polikliniklerimizde protez, kanal tedavileri, dolgu, çekim, diş temizliği hizmetleri verilmektedir. Ameliyathanemizde her türlü kırık, çıkık ve protez gerektiren ortopedi ameliyatları ile kapalı idrar yolları taşları ameliyatları ile prostat ameliyatları, safra kesesi ameliyatları, katarakt  vb. genel cerrahi, kulak burun boğaz, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, göz ameliyatları yapılabilmektedir.

02 Haziran 2022